Reading Time: 2 minutes

Kaip ir kitos pirmosios jūsų gyvenimo dienos, jūsų pirmoji diena kaip dėstytojo savo akademijos klasėje leis jums jaustis jaukiai. Tačiau per daug nesijaudink. Net patyrę dėstytojai nerimauja dėl naujų studentų kiekvienų mokslo metų pradžioje. Tiesiog giliai įkvėpkite, apsidairykite aplink savo naujai dekoruotą klasę, dar kartą patikrinkite tuos pamokų planus ir priminkite sau viską, ką padarėte, kad metai būtų sėkmingi. Šie mokslo metų paleidimo patarimai padės jums padaryti teigiamą pirmąjį įspūdį.

Sveiki atvykę į savo ugdymo darbo vietą

1. Atvykite anksti.

2. Parašykite savo vardą lentoje, kad studentai galėtų jį išmokti iš karto.

3. Turėkite įdomią veiklą, išdėstytą ant savo studento stalo, kad kiti studentai galėtų peržiūrėti. Pradinės klasės išbandykite piešimo veiklos žaidimą. Aukštesnėms klasėms apsvarstykite paprastą žodžių paieškos žaidimą. Ši veikla yra paprastas ir patogus būdas pradėti dieną.

4. Sveikinkite studentus prie durų su šypsena ir maloniu “Labas rytas!”

5. Pakvieskite studentus, kai tik jie atvyksta, rasti savo stalą. Jie gali laukti, kol apžiūrės klasę. Tai padeda jums iš karto sukurti gerą darbo klimatą.

Pažinti vienas kitą

6. Padarykite keletą įdomių ledlaužių užsiėmimų, kad visi būtų ramūs. Vyresniems studentams apsvarstykite galimybę sukurti klasės žodyną. Studentai gali parašyti trijų dalių savęs apibrėžimą, apimantį fizines savybes, asmenybės bruožus ir mėgstamus pomėgius ar interesus. Apibrėžimai taip pat gali apimti tarimo raktą į vardus ir pavardes. Būtinai parašykite sau apibrėžimą ir tada surengkite spėliojimo žaidimą. Jaunesniems studentams suteikite kiekvienam vaikui galimybę pasidalinti mėgstamos patirties istorija arba kodėl jie džiaugiasi akademijos pradžia.

7. Perskaitykite juokingą pirmosios akademijos dienos istoriją arba knygą apie tai, kaip padaryti ir būti geru draugu, kad sukurtumėte malonią nuotaiką ir palengvintumėte studentų baimes ir nerimą.

Nustatykite taisykles ir rutiną

8. Supažindinkite su svarbiais kambario ir akademijos bruožais su ekskursija ar medžiokle.

9. Pateikite svarbiausius klasių įpročius teigiamai, kaip ir įprastą pamoką. Paaiškinkite, aptarkite ir suteikite studentams galimybę praktikuoti tokią rutiną ir dienos atidarymo pratimus.

10. Dirbkite su studentais, kad sukurtumėte klasės taisykles.

11. Paskelbkite bendrą pietų, muzikos, kūno kultūros, pertraukos ir klasės darbo grafiką. Pabrėžkite ir mokykite rutiną, kuri padės studentams greitai ir efektyviai pereiti į šiuos laikotarpius. Atminkite, kad jie neišmoks visko per vieną dieną. Taigi, ir toliau pabrėžti ir praktikuoti klasėje kasdienybes per pirmąsias kelias savaites.

12. Paskelbkite dienos tvarkaraštį, kuriame nurodomi dienos akademiniai tikslai. Atkreipkite dėmesį į dienos tvarkaraščio pertraukimus, pvz., klasės paveikslėlius, programas, rinkinius ar svečių garsiakalbius.

13. Pradėkite nuo paprastos akademinės veiklos – trumpų atsiliepimų, užtikrinančių aukštą sėkmės rodiklį. Tai padidins pasitikėjimą savimi ir palengvins baimę. Ir jie gali tarnauti kaip bandomasis veikia praktikuojančių kasdienybe, pavyzdžiui, tekinimo baigtas darbas arba prašyti pagalbos.

14. Stebėti ir palaikyti nuolatinį ryšį su studentais. Venkite praleisti laiką kanceliariniam darbui pirmąją dieną. Niekada nepalikite studentų be priežiūros. Esant ekstremaliai situacijai, gaukite kitą dėstytoją ar akademijos suaugusįjį, kad stebėtų studentus.

Sustiprinkite teigiamą elgesį

15. Operatyviai spręsti elgesio problemas. Pasiūlykite daug teigiamo sustiprinimo studentams, kurie greitai įgauna rutiną.

16. Generuoti susidomėjimą ir entuziazmą, užsimindami apie įdomias naujas temas, kurias planuojate pradėti vėliau šią savaitę.

17. Išmeskite knygas ir aptarkite jų priežiūrą.

18. Paimkite studentus į ekskursiją po klasę ir paaiškinkite, kas yra visose spintelėse ir stalčiuose. Parodykite jiems, kas yra prieinama ir kas yra už ribų. Sritys, kuriose studentai dirbs savarankiškai, pvz., Klausymo centras, turėtų likti nuo ribos, kol turėsite galimybę visiškai paaiškinti vietovės tikslą ir modeliuoti, kaip studentai jį naudos.

Jūs tikrai padarysite gerą įspūdį, jei jūsų pirmosios dienos veikla apima visus savo studentus taip, kad jie galėtų būti sėkmingi. Jūs būsite vertinamas kaip rūpestingas, organizuotas lyderis, kuris yra orientuotas į stimuliuojančios ir bendradarbiavimo aplinkos kūrimą.